Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Anket Hangi Sunucu Firmasını Tercih Ediyorsunuz?

Hangi Sunucu Firmasını Tercih Ediyorsunuz?

• Turhost

Oy: 2 40.0%
  • Güzel hosting

Oy: 2 40.0%
  • Netinternet

Oy: 0 0.0%
  • Türkticaret

• Natro

• İsimtescil

• Wordpress

• Radore

Oy: 1 20.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

Sercan

TFC Kullanıcısı
Onaylı Profil
TFC Puanı
43
Selamlar Teknoloji Forum kullanıcıları hangi sunucu firmasını tercih ediyorsunuz ve tercihinizin sebebi nedir?

Kendi kişisel düşüncemi söyleyecek olursam piyasada bence en iyilerinden bir tanesi turhost diyebilirim ardından da güzel hosting geliyor güzel hostingin ben desteğini çok beğeniyorum en geç yarım saat içerisinde her türlü dönüş sağlıyorlar gece/gündüz fark etmiyor. Aklıma gelenleri ankete ekliyorum tercih ettikleriniz varsa yorum olarak belirtirsiniz artık.

Şu an Güzel Hosting ile çalışmaktayız. İlerleyen zamanlarda durum tam olarak neyi gösterir, hayat bizi nerelere götürür bilemeyiz. :)

Elbette Turhost firmasıda oldukça sağlam fakat ben Güzel Hosting şirketinden genel olarak memnunum. Başarılı ekipleri var.

Bir çok firmayı tecrübe ettim aralarında hız ve destek konusunda hayalhost u önerebilirim listede gayet kurumsal sağlam firmalar mevcut ama marka olanlar baya tuzlu fiyatları tabi ona görede kalite mevcut

Bir çok firmayı tecrübe ettim aralarında hız ve destek konusunda hayalhost u önerebilirim listede gayet kurumsal sağlam firmalar mevcut ama marka olanlar baya tuzlu fiyatları tabi ona görede kalite mevcut
Hayalhost daha önce R10'da duymuştum sanırım fakat kullanmadım, VDS sunucusunu kullanıyorsun bildiğim kadarı ile?

Merhaba, öncelikle sektörün içinden biri olarak şunu söyleyebilirim ki eğer sunucu yönetimine hakimseniz ovh, hetzner, digitalocean gibi global firmaları tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ben Almanya ve Türkiye lokasyonu kısmında kendi sunucumu kullanıyorum. Biri OVH de diğeri ise Bursa veri merkezinde. ABD lokasyon sitelerim için ise isimkaydet ve gofasthost kullanıyorum ikiside gayet performanslı. Paylaşımlı hosting konusuna gelecek olursak uzun vadede daha küçük firmalardan çok daha fazla performans alacağınıza emin olabilirsiniz. Örneğin bizim Almanya sunucumuz AMD Ryzen 9 ve NVME SSD diskli sunucular ve içinde yalnızca 30 site barınıyor. Büyük firmalarda ise bu sunucular boyutuna göre yüzlerce hatta binlerce siteye kadar çıkabiliyor buda sizin performansınızı etkiliyor. Tabi büyük firmaların 7/24 destek imkanından biraz feragat etmek durumundasınız :)

Bu listeden ise muhtemelen turhost ardından netinterneti tercih ederdim.

@Lim10Ata açıklama çok güzel ve yerinde oldu, teşekkür ederim. Yerel firmalar arasında Turhost gerçekten çok başarılı. Muhtemelen ilerleyen yıllarda turhost içerisinde bir sanal sunucu kiralarız :)

@Lim10Ata öncelikle kullanıcı adınızı çok beğendim :) sunucu firmalarına gelecek olursam yurtdışı kaynaklı firmalar ile hiç çalışmadım fakat tavsiye ettiklerinizden birisi ile site kurulumu gerçekleştirirsem mutlaka çalışırım. Sunucu mu satıyorlar direkt yoksa hosting satışlarıda var mı?

Merhaba, öncelikle sektörün içinden biri olarak şunu söyleyebilirim ki eğer sunucu yönetimine hakimseniz ovh, hetzner, digitalocean gibi global firmaları tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ben Almanya ve Türkiye lokasyonu kısmında kendi sunucumu kullanıyorum. Biri OVH de diğeri ise Bursa veri merkezinde. ABD lokasyon sitelerim için ise isimkaydet ve gofasthost kullanıyorum ikiside gayet performanslı. Paylaşımlı hosting konusuna gelecek olursak uzun vadede daha küçük firmalardan çok daha fazla performans alacağınıza emin olabilirsiniz. Örneğin bizim Almanya sunucumuz AMD Ryzen 9 ve NVME SSD diskli sunucular ve içinde yalnızca 30 site barınıyor. Büyük firmalarda ise bu sunucular boyutuna göre yüzlerce hatta binlerce siteye kadar çıkabiliyor buda sizin performansınızı etkiliyor. Tabi büyük firmaların 7/24 destek imkanından biraz feragat etmek durumundasınız :)

Bu listeden ise muhtemelen turhost ardından netinterneti tercih ederdim.
Hocam Hetzner Türkiye'den üyelik kabul etmiyor üye oldum anında hesabımı sildiler ve bir çok kişide olamıyor sorun nedir ki

Turhost ve son zamanlarda kullandığım İsim Kaydet firmasından çok memnunum.
İsim Kaydet tarafında hiç sorun yaşamadım ancak her nedense kendi internet siteleri yavaş.

10 yılı aşkın bir süredir hozzt.com firması ile çalışıyorum ve inanın ankette verdiğiniz firmalarıda biliyorum onlara 10 basar.. 🙂

Bu konuda sizlerle kendi deneyimlerimi paylaşmak isterim. Uzun yıllardır farklı sunucu firmalarını denedikten sonra, kendi sunucu firmam Nexus Script'i kurmaya karar verdim. Burada amacım, müşteri memnuniyetine odaklanarak kaliteli ve kesintisiz hizmet sunmak oldu.
Deneyimlediğim kadarıyla ve aldığım duyumlardan yola çıkarak kendi firmamı kurmaya karar verdim. Henüz sunucu sektöründe yeni sayılırız, inşallah bizde bir gün aynı istikrarda ilerleyebilirsek forumlarda ve anketlerde adımızı görmekten mutluluk duyarız.😁
Henüz geliştirme aşamasındayız ve ürün çeşitliliğimizi arttırma gayreti içindeyiz.

Diğer firmalara gelecek olursak. Turhost'un sunduğu hizmet kalitesini ve Güzel Hosting'in destek ekibinin hızını gerçekten takdir ediyorum. Her iki firma ile de çalışma fırsatım oldu.

Sonuç olarak, sunucu firması seçerken ihtiyaçlarınıza, önceliklerinize ve firmanın müşterilerine ilgisine bakarak en uygun olanı tercih etmenizi öneririm. Hepinize iyi forumlar dilerim.👋

Sn @nexus öncelikle Teknoloji Forum'a hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Kurmuş olduğunuz şirkette başarılar dilerim, tüm aşamaları tamamladıktan sonra ben de test etmek isterim sunucularınızı ve düşüncelerimi beyân etmek isterim.

Ben yıllardır Turhost ile çalıştım, geçmiş zamanlar bazı projelerime sponsor da oldular sağ olsunlar. Şimdi ise özel bir sunucu tanımlatıp bu şekilde devam ediyoruz Teknoloji Forum içerisinde. Sizin çalışmalarınız bittiğinde mutlaka haber verin, hem bu mutlu haberi duymaktan onur duyalım hem de test edebilme durumumuz olsun / katkımız olsun. :)

Sayın @Tevfik öncelikle hoş bulduk ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Sektörde kendimizi geliştirirken herkesin yorumu bizim için çok önemli.
Çalışmalarımız tamamlandığında size mutlaka haber vereceğim.
Ayrıca, tüm aşamaları tamamladıktan sonra kabul ederseniz size hediye olarak bir sunucu hediye etmek isteriz. Böylece siz de hizmetlerimizi test edebilir ve değerli görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Tekrar teşekkürler ve iyi forumlar dilerim.:)

Konuyu Kimler Okuyor

Geri