Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Hakaret ve Küfürlü Konuşmayı Dava Ettim!

Tevfik

Yönetici
Onaylı Profil
TFC Puanı
63
Herkese merhaba değerli Teknoloji Forum ailesi, bugün nelerle uğraştığımı size tek tek yazmak istiyorum. Ve başımdan geçen bu saçma, absürt durumu sizlere anlatmak istiyorum.

Birçok kişi bu durumu önemsiz görüyor ve "karaktersiz" gibi kelimeleri sineye çekiyorlar. Ben bu tarz durumlara alışkın olmadığımdan direkt olarak dava ettim bu şahısı. X (twitter) içerisinde bir habere tweet attım ve buna ergen bir arkadaş cevap verdi. Tweeti son derece terbiyesizce ve ahlaksızca idi. Dava edeceğimi söylememe rağmen bu şahıs kendince daha çok dalga geçmeye çalıştı.

Emniyet müdürlüğüne gidip siber suçlardan detaylı bilgi aldım ve oradan adliyeye geçtim. Her ikisi de yanyana sayılır, uzak mesafa değil. Gerekli tüm bilgileri aldıktan sonra bulunduğum karakoldan şikayet oluşturdum, savcılık en kısa zamanda ifadeye çağıracak beni.

Elimde tüm ekran kayıtları ve videolar mevcut. Ben bu şahsın ceza alabilmesi için elimden geleni yapacağım, bu ergen arkadaşa gerekli terbiyeyi Devlet eşliğinde ben vermek istiyorum. Mantar gibi çoğalmaya başladılar. Hepsi aynı fabrikadan çıkmış gibi cümleler kuruyorlar, hepsi aynı kelimeler ile hayatını idame ettirmeye çalışıyor. Kısacası hepsinin jargonu aynı, maalesef. Bu tarz insanlar için diyorum, gereksiz yere lütfen üzerinize alınmayın.

Sabah ilk işim @EFI Shell hediyesini göndermek oldu, ardından direkt olarak şikayet için gerekli araştırmaları yapıp dava açtırmak oldu. Sizlerle gerekli tüm bilgileri paylaşacağım buradan. Fakat şikayet dilekçesi, dava metni gibi yazıları paylaşmayacağım. Süreci konu içerisinde özetleyeceğim.

Size edilen bir hakaret karşısında sessiz kalmayın, hakaret ve küfürlere göz yummayın lütfen. Eline telefon, önüne bilgisayar alan birçok kişi kendisini komik ve delikanlı zannediyor. Bugün çok uğraştım ama değecek, hatta birçok kişi biliyor tüm gün dışarıdaydım. @CEO ile de devamlı irtibatta kaldık konu hakkında.

Dinlediğiniz için teşekkür ederim.

Herkese merhaba değerli Teknoloji Forum ailesi, bugün nelerle uğraştığımı size tek tek yazmak istiyorum. Ve başımdan geçen bu saçma, absürt durumu sizlere anlatmak istiyorum.

Birçok kişi bu durumu önemsiz görüyor ve "karaktersiz" gibi kelimeleri sineye çekiyorlar. Ben bu tarz durumlara alışkın olmadığımdan direkt olarak dava ettim bu şahısı. X (twitter) içerisinde bir habere tweet attım ve buna ergen bir arkadaş cevap verdi. Tweeti son derece terbiyesizce ve ahlaksızca idi. Dava edeceğimi söylememe rağmen bu şahıs kendince daha çok dalga geçmeye çalıştı.

Emniyet müdürlüğüne gidip siber suçlardan detaylı bilgi aldım ve oradan adliyeye geçtim. Her ikisi de yanyana sayılır, uzak mesafa değil. Gerekli tüm bilgileri aldıktan sonra bulunduğum karakoldan şikayet oluşturdum, savcılık en kısa zamanda ifadeye çağıracak beni.

Elimde tüm ekran kayıtları ve videolar mevcut. Ben bu şahsın ceza alabilmesi için elimden geleni yapacağım, bu ergen arkadaşa gerekli terbiyeyi Devlet eşliğinde ben vermek istiyorum. Mantar gibi çoğalmaya başladılar. Hepsi aynı fabrikadan çıkmış gibi cümleler kuruyorlar, hepsi aynı kelimeler ile hayatını idame ettirmeye çalışıyor. Kısacası hepsinin jargonu aynı, maalesef. Bu tarz insanlar için diyorum, gereksiz yere lütfen üzerinize alınmayın.

Sabah ilk işim @EFI Shell hediyesini göndermek oldu, ardından direkt olarak şikayet için gerekli araştırmaları yapıp dava açtırmak oldu. Sizlerle gerekli tüm bilgileri paylaşacağım buradan. Fakat şikayet dilekçesi, dava metni gibi yazıları paylaşmayacağım. Süreci konu içerisinde özetleyeceğim.

Size edilen bir hakaret karşısında sessiz kalmayın, hakaret ve küfürlere göz yummayın lütfen. Eline telefon, önüne bilgisayar alan birçok kişi kendisini komik ve delikanlı zannediyor. Bugün çok uğraştım ama değecek, hatta birçok kişi biliyor tüm gün dışarıdaydım. @CEO ile de devamlı irtibatta kaldık konu hakkında.

Dinlediğiniz için teşekkür ederim.
CİMER'e verdiğinizde kısa sürede dönüş sağlıyorlar. Bir siteyi daha önceden şikayet ettiğimde, kısa sürede karakola ifade vermem istendi ve gereken yapılmıştı.

CİMER'e verdiğinizde kısa sürede dönüş sağlıyorlar. Bir siteyi daha önceden şikayet ettiğimde, kısa sürede karakola ifade vermem istendi ve gereken yapılmıştı.
Cimer'e şikayet etmedim, karakola direkt gidip şikayet dilekçesi oluşturdum.

Eğer herhangi bir sonuç çıkmaz ise Cimer üzerinden yeniden dile getireceğim. Ve yine çıkmaz ise avukat ile başvuru yapacağım. Direkt olarak avukatla iş çözmek istemedim. (ki çok fazla avukat var; yengem, arkadaşlarım vs.) Bakalım sonuna kadar mücadele edeceğim.

Cimer artık doğrudan kolluk kuvvetine yönlendiriyor, şikayet kabul etmiyor. Doğru olanı yapmışsın umarım takibini yaparlar.

Arkasında dur kardeşim, göz açtırma klavye delikanlısına. Sonrasında yine bizi bilgilendir ama.

Mutlaka bilgilendireceğim, içinizde şüphe kalmasın. Saygısızlık haddinden fazla maalesef. Kendimden küçüğe dâhi saygısızlık yapacağım diye ödüm kopuyor.

İnsanlar karşısındaki insanın aynasıdır. Birçok insanın bu tarz durumları küçümsemesine ayrıca kızıyorum. İnternetteki X bir kişi bana karaktersiz dese ne olur? Demese ne olur modundalar (sadece karaktersiz demedi cümle içerisinde küfür ve hakaretlerde mevcuttu). Ben gerçekten anlam veremiyorum.

Sosyal medyada ve İnternet te klavye delikanlıları çoğaldı bir şekilde dur demek gerekli. Sonuna kadar git.

Yaklaşık 10 yıl önce ergen bir kardeşimiz bir siteme (pek önemsemiyordum o siteyi) index atmıştı, işin absürt tarafı ise tüm iletişim bilgilerini de index'e yazmış. Ben dedim ki, etik kurallar dahilinde keşke bana açığı söyleseydin dedim. Söylesemde sen beceremezsin bu işleri falan dedi. Tamam en iyi sen becerirsin dedim. Sonra oğlumlu falan konuşmaya başladı. Ben düzgün konuş, ben sana bu tarz hitaplarda bulunmuyorsam sen de bulunma dedim.

Ardından saydırmaya başladı bana Facebook üzerinden, dedim neler oluyor. Şahsıma edilen küfür ve hakaretlerde soğukkanlı davranıp işimi adaletin çözmesini beklerim. Ve çözüldü. Mahkemem oldu, çağrıldım ve gittim. Durum özet geçildi, şikayetimin devamı gerçekleşecek mi diye soruldu. Ben de şikayetçi değilim dedim. Çünkü çocuk ve ailesi defalarca arayıp beni özür dilediler. Babası bilgisayarını ve telefonunu kırmış çocuğun, çocuğa şiddet uygulamış vs.vs.

Bunlara gerek yoktu dedim ailesine, fakat yapılan şey terbiyesizlik idi diye belirttim. Umarım bir daha yaşamayız dedim ve kapattım.

Türkiye Cumhuriyet Devletinin ben adaletine güveniyorum. Takipsizlik dâhi verse dosya, ben yeniden bu işin peşine düşeceğim ve muhtemelen avukat ile çözmeye çalışacağım; detaylı bir şikayet oluşturacağım.

Sonuçlarını da paylaşırsanız sevinirim.

Maalesef artık internet üzerinde bu tarz olumsuzluklarla karşılaşmak her geçen gün daha sık hale geliyor. Bugün veya yarın benzer bir durumu bizlerde yaşayabiliriz ki bence daha önce çoğu kişi de yaşamıştır ve bu yüzden bazı sorularım var. Bu süreçle ilgili maddi yükümlülükler hakkında da bilgi verebilir misiniz? Avukat masrafları, dava süreci ve diğer masraflar konusunda çünkü çoğu kişi davaların uzun süre çözümlenememesi ve bu süreçteki oluşacak masraflardan dolayı davacı olmaktan çekiniyor, benzer bir durumla karşılaştığımızda nasıl bir yol izlememiz gerektiğini tecrübelerinize dayanarak biraz bilmek isterim.
Umarım bu tarz olaylar sıklaşmaz genelde daha küçük yaşta ve ailesinden doğru eğitimi alamamış olan insanlar bu tavırda oluyorlar, genelleme yapmak istemiyorum ama bende 20 yaşındayım ama hiçbir zaman ne internet üzerinden ne de farklı bir olayda bir kişiye küfür ettiğimi, hakaret ettiğimi bilmem hele ki benden yaşça büyük birine, zamanında cs 1.6 oynardık yaşça büyük abilerimiz gelir geceleri uzun uzun hayat dersleri verirdi, tavsiyeler alırdık böyle büyüdüm ben, ne demişler "çocuk ailenin aynasıdır", inşallah en kısa sürede adalete kavuşursunuz. @Tevfik 🙏

Teşekkür ederim @nexus karakola gidip şikayetçi olup dava açtırmak ücretsiz, aslında Türkiye Cumhuriyeti devleti içerisinde tüm adli işlemler ücretsiz. Fakat avukat masrafları oluyor elbette. Avukat talebi olursa eğer baro avukatı dâhi isteyebilirsiniz, ben herhangi bir ücret harcamadım. Muhtemelen harcamam diye düşünüyorum, bakalım nasıl olacak ve şikayetim nasıl ilerleyecek.

Kimin nasıl düşündüğüne bakmayın o insanlar birçok kelimeye alışkın olduklarından dolayı yutuyorlar siz aynı şekilde devam edin sonsuz destekliyorum bu kararınızı

Konuyu Kimler Okuyor

Geri