Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Soru Neden iPhone?

Furkan

TFC Kullanıcısı
Onaylı Profil
TFC Puanı
3
Merhabalar.
Kendim de bir iPhone kullanıcısı olarak;
Uzun süreli kullanım, arayüzün gereksiz uygulama ve tasarımından kaçılması, kamera, kullanım rahatlığı ve güvenlik gibi konular ile benim tercih sebebim oluyor.
Sizlerin görüşünü de merak ediyorum. Uzunca bir zamandır hiç Android kullanmadım, geçesim de yok değil. :) Mesela bir S24 Ultra yahut düz s23 alsak birkaç sene sonra kullanamayacak mıyız? Hiç test edip "ben geçtim çok memnun kaldım" diyen var mı aramızda?
Kısacası neden android kullanmıyoruz?

Ben de iPhone kullanıcısıyım, iPhone 3 serisinden bu zamana kadar iPhone kullanıyorum. Bu demek değil ki Android kullanamam. İkinci telefonu Android almayı düşünüyorum geçtiğimiz günlerde de @Tek Bilgin fiyat performans olarak Samsung cihaz tavsiye etmişti sağ olsun.

Ben de geçmeyi düşünüyorum Android bir cihaza ama ikinci hattımı takıp geçeceğim :)

iPhone telefonlarının tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisi güvenlik diyebilirim. Dışarıdan ekstra olarak APK kabul etmiyor ve Apple Store her uygulamayı kişilerin mağazaya yüklemesini istemiyor oldukça seçici bu konuda.

Kullanamamak sizin sorununuz... Apple gibi kapitalist bir ABD markasını kullanmadığım için gurur duyuyorum. Neymiş IOS güvenilirmiş, arada bir haberlere düşen Apple'ın veri sızıntıları ne o halde? Hepsi palavra bunların, Android'in saldırıya açık olduğu da Apple fanları tarafından uydurulmuş bir yalan. Kullanmayı bilen sorun yaşamıyor, neredeyse hep Android kullandım ve bir defa bile güvenlik sorunu yaşamadım.

Kullanamamak sizin sorununuz... Apple gibi kapitalist bir ABD markasını kullanmadığım için gurur duyuyorum. Neymiş IOS güvenilirmiş, arada bir haberlere düşen Apple'ın veri sızıntıları ne o halde? Hepsi palavra bunların, Android'in saldırıya açık olduğu da Apple fanları tarafından uydurulmuş bir yalan. Kullanmayı bilen sorun yaşamıyor, neredeyse hep Android kullandım ve bir defa bile güvenlik sorunu yaşamadım.
Kapitalizme uymayan tek marka söyleyebilir misiniz? Bu konuda sabaha kadar tartışabilirim sizinle :) Evet iOs işletim sistemi Android'e göre oldukça güvenli, bu benim fikir ve düşüncem. Android cihazların saldırıya uğradığı haberine Apple çıkarttığına inanıyorsunuz, veri sızıntılarının Android tarafından dağıtıldığına inanmıyorsunuz? :)

Elbette önemli olan kullanmak ben de bilgisayarımda hayatım boyunca anti-virüs kullanmadım örneğin, neden? Nasıl kullanılması gerektiğini biliyorum, siz de cihazı nasıl kullanmanız gerektiğini biliyorsunuzdur o nedenle güvenlikle ilgili bir sorun yaşamıyorsunuz.

Iphone da olup da androit de olmayan nedir? Birkaç megapiksel daha kaliteli resim çekecek diye o kadar parayı ben vermem.

Aynı şekilde Samsung'un pahalı amiral gemilerine de boş yere para vermem. Yıllardır Samsung'un orta sınıf, nispeten ucuz telefonlarını oldukça yoğun kullanıyorum, Gayet memnunum ve hiç te bir sorun yaşamadım.

Iphone da olup da androit de olmayan nedir? Birkaç megapiksel daha kaliteli resim çekecek diye o kadar parayı ben vermem.

Aynı şekilde Samsung'un pahalı amiral gemilerine de boş yere para vermem. Yıllardır Samsung'un orta sınıf, nispeten ucuz telefonlarını oldukça yoğun kullanıyorum, Gayet memnunum ve hiç te bir sorun yaşamadım.
Aslında bu marka konusunda bile ülke ikiye ayrılıyor, şu an çok güzel android cihazlarda mevcut iPhone cihazlarda. Benim tercihim her zaman iPhone olur fakat eğer bir android cihaz alacaksam bu kesinlikle samsung olurdu.

Android candır 50 bin 70 bin telefona bağlamaktansa hisse senedi alırım 😂

Merhabalar,

1. Kalite ve Tasarım
Kullandıkları malzeme ve şekil itibari ile tercihim oluyor.

2. Yazılım ve Ekosistem
Apple, hem donanımını hem de yazılımını kendi üretir. Bu entegrasyon, iPhone'un stabilite ve performans açısından genellikle rakiplerinden bir adım önde olmasını sağlıyor.
iPhone, diğer Apple cihazlarıyla (Mac, iPad, Apple Watch vb.) sorunsuz bir şekilde entegre olarak çalışabiliyor. Bu da kullandığınız cihazı yine ekosisteminde bulunan bir cihaz ile birleştirdiğinizde çok büyük konfor sağlamakta.

3. Güvenlik
Android tarafında "Apple'a o kadar para vereceğime APK ile istediğimi yükleyebilirim" mantığı aslında biraz yanlış. Dışarıdan yüklemelere izin vermemesi benim için güvenlik konusunda artı bir avantajdır. Çünkü dışarıdan yüklediğimiz uygulamlarda binlerce keylog vb şeyler olabilir. Android tarafında hack durumlarının sıklıkla yaşandığını hepimiz görüyor/duyuyoruz. Apple zaten mağaza kısmında da çok seçici davranıyor. Her programı bünyesine katmıyor. Tabi ki de Apple %100 güvenli midir? Asla!

4. Dayanıklılık
iPhone'lar genellikle dayanıklıdır ve uzun süreli kullanım için tasarlanmıştır. Hala iPhone 6 kullanan insanlar görebilirsiniz ama diğer modellerde o senede çıkmış bir telefonu kullanmak çok çok zordur.

Servis konusu da var tabi ki. Genelde sizi üzecek dönüşler yapmamakta :)

iPhone 3GS'ten beri Apple kullanıcısıyım. 1 Kere hata edip başka bir marka kullandım daha sonra hızlıca Apple'a dönüş sağladım ^^

Büyük ihtimal telefon değiştiriyor olsam yine alacağım cihaz iPhone olur.

@Kreathex oldukça güzel bir açıklama olmuş, teşekkürler. iPhone 5 dahi kullanan tanıdıklarım var :D ve telefon taş gibi hiçbir kasma yaşatmadan çalışmaya devam ediyor.

Halen bu tarz tartışmalar var mı inanamıyorum:oops: Apple bu işin zirvesidir kimse kusura bakmasın telefona o kadar para vermem demek yerine bu telefonlar neden bu kadar pahalı demeliyiz andorid falan güzellemesi yapılması saçma geliyor. Evet bazı cihazlar güzel kabul ediyorum ama iphone serilerinin yerini asla tutmaz

Halen bu tarz tartışmalar var mı inanamıyorum:oops: Apple bu işin zirvesidir kimse kusura bakmasın telefona o kadar para vermem demek yerine bu telefonlar neden bu kadar pahalı demeliyiz andorid falan güzellemesi yapılması saçma geliyor. Evet bazı cihazlar güzel kabul ediyorum ama iphone serilerinin yerini asla tutmaz
Android güzellemesi saçma deyip de iphone güzellemesi yapmanız daha saçma olmuş. Bırakın isteyen istediğini kullansın.

Dur daha yeni geçtim, biraz eskiteyim ondan sonra güzel bir yorum yazacağım.

Benim için güvenlik ve işletim sisteminin kolaylığı. Apple desteğin sürekli ulaşabilir olması, çözüm odaklı olması vs.
Minimalizim aşığı biri olarak arayüz kolaylığı, telefon tasarımının sade ve şık olmasını da eklemeden geçemem.

Bu arada telefonu amacı dahilinde kullanırsanız bence bir iPhone'un ömrü 5-6 yıl hatta belki daha fazla bile olabilir.

Konuyu Kimler Okuyor

Geri