Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Soru Kullandığınız PC'nin Donanımı Nedir?

ARM64

TFC Kullanıcısı
TFC Puanı
18
Evet soru başlıkta gördüğünüz gibi. Ben 2020 - 2021'den beri PC kullanmıyorum ancak kısmet olursa bu yaz tekrar başlamayı düşünüyorum. Peki sizin donanımlarınız nedir? CPU, GPU gibi; marka - model de belirtirseniz daha iyi olur 🙂.

Şu an masaüstü bilgisayarım yok, Asus bilgisayarım mevcut onun da tüm özelliklerini bilgisayara geçtiğim zaman paylaşayım :) 2018 yılında almıştım ama hâlen çok memnunum bilgisayarımdan, aklıma şu an geldi güzel bir genel temizlik yapılması gerekiyor :)

Şu an masaüstü bilgisayarım yok, Asus bilgisayarım mevcut onun da tüm özelliklerini bilgisayara geçtiğim zaman paylaşayım :) 2018 yılında almıştım ama hâlen çok memnunum bilgisayarımdan, aklıma şu an geldi güzel bir genel temizlik yapılması gerekiyor :)
Donanımını merak ediyorum hocam, ben de yazın Laptop'a geçmeyi düşünüyorum.

Donanımını merak ediyorum hocam, ben de yazın Laptop'a geçmeyi düşünüyorum.
Aslında taşıma durumun olmayacak ise masaüstü tercih edilmesi taraftarıyım, ben geçmiş zaman müşterilerime sunum yaparım vs. diye aldım; tüm demoları sunucuya yükleyip müşterilerin bilgisayarını kullandım😀

Ne kadar profesyonel bir hareket değil mi? :) muhtemelen ilerleyen zamanlarda kendime masaüstü bilgisayar dizerim. Yakın zaman içerisinde laptop özelliklerini paylaşayım fakat günümüze göre nostalji yaşatabilirim.

Aslında taşıma durumun olmayacak ise masaüstü tercih edilmesi taraftarıyım, ben geçmiş zaman müşterilerime sunum yaparım vs. diye aldım; tüm demoları sunucuya yükleyip müşterilerin bilgisayarını kullandım😀

Ne kadar profesyonel bir hareket değil mi? :) muhtemelen ilerleyen zamanlarda kendime masaüstü bilgisayar dizerim. Yakın zaman içerisinde laptop özelliklerini paylaşayım fakat günümüze göre nostalji yaşatabilirim.
Masaüstünün günümüze göre demode durmasından dolayı ben Laptop taraftarıyım hocam. Ayrıca not alırken muhtemelen epey lazım olacak 🙂.

Demode durması hakkında yorum yapmam ne kadar doğru olur bilmiyorum ama dizüstü bilgisayardan çok daha fazla performans alırsınız diye düşünüyorum. Benim ilk bilgisayarım disketli ve tüplü idi, ardından XP kurulumu yapılacak diye değiştirmiştik ve Windows 7 ilk çıktığında masaüstü bilgisayarımı yeniden değiştirip ortalama 7-8 yıl kadar kullanmıştırm.

Laptop kullanmanın çok büyük avantajları olduğunu düşünüyorum, bu tartışılmaz bir gerçek. Fakat yine de evimde sağlam bir sistemli masaüstü bilgisayarım olsun istiyorum :)

Demode durması hakkında yorum yapmam ne kadar doğru olur bilmiyorum ama dizüstü bilgisayardan çok daha fazla performans alırsınız diye düşünüyorum. Benim ilk bilgisayarım disketli ve tüplü idi, ardından XP kurulumu yapılacak diye değiştirmiştik ve Windows 7 ilk çıktığında masaüstü bilgisayarımı yeniden değiştirip ortalama 7-8 yıl kadar kullanmıştırm.

Laptop kullanmanın çok büyük avantajları olduğunu düşünüyorum, bu tartışılmaz bir gerçek. Fakat yine de evimde sağlam bir sistemli masaüstü bilgisayarım olsun istiyorum :)
Demodeden kastım etrafta kabloların olması, büyük bir kasa vesaire hocam... Laptop ve PC'lerin arasındaki performans farkı kapandıkça PC'lere olan talebin düşeceğini düşünüyorum. Tabii bi'de soğutmanın sorunu var.

Bir e ticaret sitesinden kopyala yapıştır yaptım, o yüzden büyük harfler 🤦‍♂️ özellikler aşağıdaki gibi, performansı hoşuma gitmediği için ekstra ben ssd taktım. Şuan memnunum

ASUS X550VX CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB RAM-1TB HDD-GTX950M 4GB-15.6"W10 NOTEBOOK

2019 'da toplamıştım büyük bi hevesle sonrasında hiç hevesim kalmadı :ROFLMAO:

Anakart: Asus Prime A320M-E AMD AM4 DDR4 Micro ATX
Ekran Kartı: Asus RX 5500 XT DUAL-RX5500XT-O4G-EVO 128 Bit GDDR6
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6/4.2GHz AM4
Depolama: LEXAR NM620X 256GB HIGH SPEED NVMe M.2 SSD

Güncel olarak tüm işlerimi a'dan z'ye görüyor.

2019 'da toplamıştım büyük bi hevesle sonrasında hiç hevesim kalmadı :ROFLMAO:

Anakart: Asus Prime A320M-E AMD AM4 DDR4 Micro ATX
Ekran Kartı: Asus RX 5500 XT DUAL-RX5500XT-O4G-EVO 128 Bit GDDR6
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6/4.2GHz AM4
Depolama: LEXAR NM620X 256GB HIGH SPEED NVMe M.2 SSD

Güncel olarak tüm işlerimi a'dan z'ye görüyor.
R5 3600'e 5500 XT pek olmamış sanki hocam. O zamanlar alan kişiler R3 3100 - 5600 XT ikilisini tercih ediyordu genelde...

R5 3600'e 5500 XT pek olmamış sanki hocam. O zamanlar alan kişiler R3 3100 - 5600 XT ikilisini tercih ediyordu genelde...
Topladığım zaman Ryzen 3 3100 modelide bana söylenmişti fakat ben ekran kartını sürekli update ederim düşüncesindeydim. Fakat işlerimi çok rahat karşıladığı için update etmedim.

Konuyu Kimler Okuyor

Geri