Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Kedilerim, Kitty ve Puffy'i sizlerle tanıştırayım

nexus

TFC Kullanıcısı
TFC Puanı
18
Sizlere kedilerimi tanıtmak istedim.

İlk kedim ağustosta 2 yaşına basacak olan Kitty
WhatsApp Görsel 2024-05-15 saat 23.47.21_e971b955.jpg
WhatsApp Görsel 2024-05-15 saat 23.47.19_f3e05c94.jpg

Kendisi pek arkadaş canlısı değildir. Küçükken çok sevdirirdi ama şuan biraz daha tek takılmayı seviyor. Yabancıları hiç sevmez genelde arkadaşlarım geldiğinde kin besliyor nedenini bilmiyorum.
Dışarda genelde bizi bile tanımaz kafasına göre gelir sevdirir veya hiç sevdirtmez 😁 .

İkinci kedim Kitty'nin 1 sene sonra ki kardeşi ikisi de aynı anneden. Puffy ismi ama ben sarı diyorum genelde.
WhatsApp Görsel 2024-05-15 saat 23.47.21_46dc7d9e.jpg

Henüz daha 7-8 aylık küçük bir dostumuz. Kitty'nin tam zıttı. Sevdirtmeyi çok sever koynuma girer uyur. Kucağa gelip uyumak için kırt takla atar. Ne ısırır ne tırmalar çok arkadaş canlısı bir kedidir.
Kitty'e bulaşmayı çok sever. Kitty uyuyorken gider üzerine atlar sonra kovalamaca başlar evde😁

Ayrıca puffy telefondan oyun oynamayı sever balık yakalamaya çalışır bizle beraber televizyon izler maç seyreder daha çok insan gibidir.
Başka kedilerle görüntülü sohbet eder.
WhatsApp Görsel 2024-05-15 saat 23.47.20_e0313817.jpg

Ayrıca Teknoloji forumunda konu açarken bana yardımcı oluyor😁
WhatsApp Görsel 2024-05-15 saat 23.54.28_6ec9fb9f.jpg

Kitty'nin biraz vurdumduymaz tavırları ve saldırganlığa daha yatkın olmasına bakarsak birbirlerini çok çabuk kabul ettiler ve kitty'nin bizden daha fazla puffy'e sevgi duyduğuna eminim.
WhatsApp Görsel 2024-05-15 saat 23.47.19_938fd212.jpg

Bazı zamanlar çok yaramaz olsalar da artık ailenin yeni üyeleri onlar. Tatile de gitsek her yere yanımızda götürüyoruz. Umarım daha uzun yıllar bizimle beraber olurlar.:)

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2024-05-15 saat 23.47.19_5553e38d.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-05-15 saat 23.47.19_5553e38d.jpg
    335.6 KB · Görüntüleme: 13
Tek kelime ile özetleyecek olsam BAYILDIM, harika duruyorlar cidden aşırı tatlılar maşallah diyeyim binlerce :) salman ve tekir olarak geçiyorlar sanırım? Her cins kediyi besleyene saygım sonsuz fakat bu denli kedileri besleyenlere sonsuz saygı duduyorum, para vermeden sahiplenen kişiler saygıyı ömür boyu hak ediyorlar.

Bir arkadaşım petshop fakat hayvan satışı yapmıyor, hayvanlara ait ürünlerin tedariğini sağlıyor fakat çok fazla insan cins hayvan getirip satın alır mısın diye soruyormuş. İnsanlar özel günlerde gidip hayvan satın alıyorlar, o an onun bir can olduğunu unutuyorlar ardından bakımları ve ihtiyaçları zorlarına gidiyor ücretli SATMAK istiyorlar. Eğer alan olmasa da barınağa vermeye çalışıyorlar (sanki oralar iyimiş gibi).

Kitty ve Puffyi ben çok sevdim, aynı şehirde denk gelirsek Kaan bey ağızlarını yüzlerini öperek sevmek isterim 😻😻

Tek kelime ile özetleyecek olsam BAYILDIM, harika duruyorlar cidden aşırı tatlılar maşallah diyeyim binlerce :) salman ve tekir olarak geçiyorlar sanırım? Her cins kediyi besleyene saygım sonsuz fakat bu denli kedileri besleyenlere sonsuz saygı duduyorum, para vermeden sahiplenen kişiler saygıyı ömür boyu hak ediyorlar.

Bir arkadaşım petshop fakat hayvan satışı yapmıyor, hayvanlara ait ürünlerin tedariğini sağlıyor fakat çok fazla insan cins hayvan getirip satın alır mısın diye soruyormuş. İnsanlar özel günlerde gidip hayvan satın alıyorlar, o an onun bir can olduğunu unutuyorlar ardından bakımları ve ihtiyaçları zorlarına gidiyor ücretli SATMAK istiyorlar. Eğer alan olmasa da barınağa vermeye çalışıyorlar (sanki oralar iyimiş gibi).

Kitty ve Puffyi ben çok sevdim, aynı şehirde denk gelirsek Kaan bey ağızlarını yüzlerini öperek sevmek isterim 😻😻
Teşekkür ederim yorumunuz için, kesinlikle katılıyorum size şuan onları ailemden biri olarak kardeşimden farksız görüyorum. İnsanların bunu bir pazarlama aracı olarak görmesi genelleme olmasa bile bu denli insanların olması üzücü bir durum. Kimseye bakamayacaksanız almayın demek istemiyorum ama bakamazsanız da en azından bunu bir ticaret olarak görmeyip yeni bir yuva bulun sahiplendirin. Maalesef ülkemizde bu tür durumlar çok yaygın. Üzücü ancak yapabileceğimiz pek bir şey olduğunu sanmıyorum. Eğer aynı şehirde olursak sizi ağırlamaktan memnuniyet duyarım. Hayvanlar da bizim gibi canlılar ve onların da hakları olduğunu unutmamalıyız. Onlara karşı sorumluluklarımızı göz ardı edersek, insanlık değerlerimizden uzaklaşmış oluruz. :)

Sonuna kadar katılıyorum, hemfikirim sizinle. Aynı zamanda misafirperverliğinizden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.

Hayatımın bir döneminde keskin bir düşüncem vardı o da "hiçbir canlı satılamaz" idi. Halen böyle düşünüyorum, sebebi ise hepimiz bu Dünya'da canlı kategorisinde yer alıyoruz insan olmamız üstünlüğümüzü satış yaparak göstermemeliyiz diye düşünüyorum.

Elbette birçok insan bitki satışında vs. bulunuyor, evini geçindirmeye çalışıyor fakat ben böyle bir işi sanırım yapamazdım. Kullanıcılarımız veya ziyaretçilerimiz diyecekler ki ne kadar saçma bir düşünce, halen diyorum "hepimiz canlıyız" :)

Ayrıca ailenizden birisi olarak görmeniz çok ama çok normal, bir arkadaşımın sevgilisi bir çift muhabbet kuşu getirmiş ve kuşlar devamlı yumurtlayıp yavru veriyormuş. Bana getirdi yavru ben bakamam dedim (annem ve ben de kronik rahatsızlık var maalesef) yeğenime vereyim dedim, kuşu o kadar sahiplenmiş ki aralarındaki ilişkiyi anlatmam mümkün değil :)

Sonuna kadar katılıyorum, hemfikirim sizinle. Aynı zamanda misafirperverliğinizden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.

Hayatımın bir döneminde keskin bir düşüncem vardı o da "hiçbir canlı satılamaz" idi. Halen böyle düşünüyorum, sebebi ise hepimiz bu Dünya'da canlı kategorisinde yer alıyoruz insan olmamız üstünlüğümüzü satış yaparak göstermemeliyiz diye düşünüyorum.

Elbette birçok insan bitki satışında vs. bulunuyor, evini geçindirmeye çalışıyor fakat ben böyle bir işi sanırım yapamazdım. Kullanıcılarımız veya ziyaretçilerimiz diyecekler ki ne kadar saçma bir düşünce, halen diyorum "hepimiz canlıyız" :)

Ayrıca ailenizden birisi olarak görmeniz çok ama çok normal, bir arkadaşımın sevgilisi bir çift muhabbet kuşu getirmiş ve kuşlar devamlı yumurtlayıp yavru veriyormuş. Bana getirdi yavru ben bakamam dedim (annem ve ben de kronik rahatsızlık var maalesef) yeğenime vereyim dedim, kuşu o kadar sahiplenmiş ki aralarındaki ilişkiyi anlatmam mümkün değil :)
Öncelikle çok geçmiş olsun, bende sizinle hemfikirim bu konuda. Daha önceden de muhabbet kuşu ve köpek bakmışlığımda olmuştu hatta bir ara egzotik olarak örümceklere ilgim vardı odamda besliyordum sonradan zorlandım doğasına geri salmıştım. Kuş, kedilerimden dolayı biraz zor olsa da, köpek bakabiliyordum terrier cinsiydi sokakta bulmuştum sanırım evden atılmıştı arkadaşıma sahiplendirmiştim. En son kedilerimle baş başa kaldım mutluyum. Umarım uzun süre daha ben onlarla onlar da benimle kalırlar. :)

Çok sevimliler. Ben evde bu tür dost canlılardan beslemiyorim. Iki çocuğum var be büyük oğlumun kedi kılına kediye de diyebiliriz alerjisi var. Fakat onun dışında çalıştığım yerde kedi ve köpeklerim var bi hayli.
Yazın her yere su koyuyorum çalıştığım yerde bu canlılar su içsin diye ki zaten çok sıcak bir ülkede çalışıyorum işim gereği o yüzden bazı ince dokunuşlarla bu dostlarımızı yanlız bırakmıyorum.

Çok sevimliler. Ben evde bu tür dost canlılardan beslemiyorim. Iki çocuğum var be büyük oğlumun kedi kılına kediye de diyebiliriz alerjisi var. Fakat onun dışında çalıştığım yerde kedi ve köpeklerim var bi hayli.
Yazın her yere su koyuyorum çalıştığım yerde bu canlılar su içsin diye ki zaten çok sıcak bir ülkede çalışıyorum işim gereği o yüzden bazı ince dokunuşlarla bu dostlarımızı yanlız bırakmıyorum.
Bu denli duyarlı olmanız dahi oldukça güzel, elinize emeğinize sağlık birçok kişi sokaklarda hayvan beslenilmesine karşı çıkıyor. Benim köpeklere karşı yaklaşamama durumum var, zarar görmelerini ve zarar göstermelerini istemem fakat yaklaşamıyorum köpeklere; o nedenle kedi besliyorum yıllardır :)

Konuyu Kimler Okuyor

Geri