Temayı Özelleştir
Özelleştirmeleri geri al
Neler yeni

Instagram'a Erişim Engeli Getirildi

Ufuk

TFC Kullanıcısı
Onaylı Profil
TFC Puanı
18
1200x630wa.png

Instagram dün akşam saatlerinde Türkiye sunucularına erişim engeli getirildi. Bununla birlikte Instagram çöktü mü? haberleri dolaşmaya başladı.

BTK’nın resmî web sitesinden sorgulama yapıldığında sitenin engellendiği belirtiliyor.

Sitede, “instagram.com, 02/08/2024 tarihli 490.05.01.2024.-608983 sayılı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kararıyla erişime engellenmiştir.” ifadeleri yer alıyor.

Kararın ne sebeple alındığına dair herhangi bir açıklama henüz yayınlanmış değil. Ancak kararın Hamas lideri İsmail Hanniye Tahran'da meydana gelen suikast sebebi ile olduğu aşikâr.

Sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımların etki ettiğini düşünüyorum, peki sizler ne düşünüyorsunuz?

Instagram üzerinden milyonlarca kişi ekmek götürüyor evine, büyük veya küçük işletmesi farketmez. Birçok kişi bu duruma influencerlar olarak bakıyor fakat ciddi anlamda çok küçük işletme var. Bu yıl bitmeden bizler de bir şirket kurup instagram ile ilgili proje yürütecektik.

Birçok kişi tiktok neden kapatılmıyor vs. diyor fakat orada da işini düzgün yapan kişiler var. Canlı yayında dilenen veya diğer saçmalayanlardan bahsetmiyorum.

Bir kez TikTok girmiştim. Sonrasında bana göre bir ortam olmadığını fark ederek son vermiştim. Bir daha sanırım telefonuma yüklemem.

Bir kez TikTok girmiştim. Sonrasında bana göre bir ortam olmadığını fark ederek son vermiştim. Bir daha sanırım telefonuma yüklemem.
Eski çalıştığım şirkette tiktok uygulamasına bakan arkadaşlar vardı, genel de araba ve motor editlerine bakıyorlar. Sonra bir canlı yayına denk geldim ağzım açık kaldı. Çok saçma hareket yapıyordu birisi ve oranı buranı yalayım abi ne olur çay mı gönder kahve mi gönder bir şey gönder diyordu. Şu an hatırlamıyorum ama çok üzülmüştüm.

Herkes kullanabilir, kimseyi yargılamıyorum fakat ben kullanmam sanırım.

Bu arada Youtube'da buldum o elemanı fakat aynı video değil, bu elemandı ona eminim.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Konuyu Kimler Okuyor

Geri